Solixoʻjayeva Dildora Abduraimovna
Pedagogika fanlari boʻyicha falsafa doktori (Phd). v,b dotsent
Foydalanilgan adabiyotlar ro‘yhati
Oʻzbekiston Respublikasining Konstitutsiyasi. — Oʻzbekiston Respublikasi Qonun hujjatlari toʻplami, 1.05.2023-yil.
Oʻzbekiston Respublikasining “Taʼlim toʻgʻrisida” Qonuni. — Oʻzbekiston Respublikasi Qonun hujjatlari toʻplami, 2020-y., 23-sentyabr, 13-16-modda.
Oʻzbekiston Respublikasining 2016-yil 14 sentabrdagi “Yoshlarga oid davlat siyosati toʻgʻrisida”gi OʻRQ-406-sonli Qonuni.
Oʻzbekiston Respublikasining 2019-yil 2-sentabrdagi “Xotin-qizlar va erkaklar uchun teng huquq hamda imkoniyatlar kafolatlari toʻgʻrisida”gi OʻRQ-562-sonli Qonuni.
Oʻzbekiston Respublikasining 2019-yil 2-sentabrdagi “Xotin-qizlarni tazyiq va zoʻravonlikdan himoya qilish toʻgʻrisida"gi OʻRQ-561-sonli Qonuni.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 13-oktyabrdagi “Inklyuziv taʼlim tizimini rivojlantirish konsepsiyasi” PQ–5270 qarori.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “2022–2026-yillarga moʻljallangan Yangi Oʻzbekistonning taraqqiyot strategiyasi toʻgʻrisida”gi Farmoni. 2022-yil 28-yanvar, PF–60.
Oʻzbekiston Respublikasi Davlat statistika qoʻmitasi (2023). Oʻzbekistonda nogironligi boʻlgan shaxslarning taʼlim olishi boʻyicha statistik toʻplam. Toshkent.
Oʻzbekiston Respublikasi Inson huquqlari boʻyicha Milliy markazi (2022). Nogironligi boʻlgan shaxslarning huquqlari va imkoniyatlarini taʼminlash boʻyicha milliy hisobot. Toshkent.
“Oʻzbekistonda gender tengligi va ayollarning ijtimoiy faolligi” (2023). Oʻzbekiston Respublikasi Gender tenglik komissiyasi hisoboti.